Galeria Chwały

Bor

Organizator edycji R1 oraz R6. Nieocenione wsparcie przy pozostałych edycjach. Nasz człowiek od kontaktów ze Sponsorami i Patronami. Dbał o to, aby w konkursach do wygrania były naprawdę konkretne fanty, a jeden czy drugi wariat nie skompromitował wizerunku dobrych ludzi, którzy je nam dostarczają. Z wykształcenia filmoznawca, ma dyplom ze Star Warsów. W wolnym czasie ogląda i uprawia piłkę nożną. Piłkę nożną można w ogóle uprawiać? No, Bor uprawia. Chyba, że złamie stopę, to wtedy nie. Wtedy czyta. Przeczytał już więcej książek, niż kiedykolwiek napisano. Redaktor naczelny-syndyk serwisu Orbital. Jego lewy profil jest lekko dziewczęcy a prawy – zwierzęcy.


Kudłaty

Organizator główny R6 i R5, Organizator R4, a wcześniej nieocenione wsparcie przy pracach nad Grami Terenowymi i znamienity członek Obsługi. Doktorant Polskiej Akademii Nauk i animator Centrum Nauki “Kopernik”. Biotechnolog, który opracował uznaną na całym świecie metodę mrożenia krwi pępowinowej. Były redaktor serwisu Orbital. Na Tornado od 5-tej edycji, na Rafinerii od zawsze. Wielki fan Iron Maiden i domorosły basista. Trenuje krav magę i rock’n’rolla akrobatycznego. Dyplomowany pedagog i doświadczony harcerz. Członek znanej z poprzednich edycji, mediów i półświatka akcji społecznej Sadomasochiści Z Piekła.


Drozdek

Znany też jako Kierowca Bombowca, Mateusz roździewicz z Krakowa, Matt (with double „t”) from Lancaster i Nieodpowiedzialny Idiota. Jeden z ojców-założycieli Rafinerii. Kierowca niestrudzenie wożący pierdyliardy kilogramów różnych gambli na trzy kolejne lokalizacje Antykonwentu. Aktor najbardziej profesjonalnego amatorskiego teatru w tym kraju, co zresztą widać było w kilku, godnych podziwu, rolach terenówkowych. Nerd i miłośnik wszelkich klasycznych gier komputrowych. Ostatnio niestrudzony podróżnik. Ma upośledzonego kota.


Mackie

Lista rzeczy, z którymi powinno się kojarzyć Macka, jest bardzo długa: świetne Terenówki, tony legendarnych tekstów, bezpieczeństwo, ostre żarcie, legendarna prelekcja o gazach bojowych na dnie Bałtyku, kilt taktyczny, biegła znajomość dyskografii t.A.T.u., piwa rzemieślnicze, noże, rekonstrukcja ZSRR, skoki spadochronowe… Wymieniać można długo, a ty i tak kojarzysz go tylko z darcia ryja i pierwszego wstrząsu mózgu na imprezie w historii Antykonwentu. Napij się z nim, bo bez niego nie byłoby tej imprezy. Organizator edycji 2, 3 i 4.


Malkav

Organizator Rafinerii 2 i 3. Ninja. Możesz go nie zauważyć, ale na pewno widziałeś owoce jego pracy. Malkav zaprojektował wszystkie grafiki na koszulki od 2012 roku, pracował też nad większością grafik wykorzystywanych do promocji Antykonwentu. Prawdziwy weteran Tornado i Orbitala z mnóstwem historii ze starych dobrych czasów. W wolnych chwilach robi wszystkie rzeczy które można opisać słowem: “zajebiste”. Między innymi trenuje sztuki walki, ćwiczy włamywanie i w trybie natychmiastowym naprawia zlewy kuchenne.


Axi

Mama Rafinerii. W momencie gdy Tornado chyliło się ku upadkowi, razem z Drozdkiem i Peterusem schyliła się po cały ten bajzel, podniosła go i stuningowała. Kiedy impreza stanęłą na nogi, Axi zajęła się poważną pracą, jazdą na motocyklu (bo motor, to se synek w dupę wsadź) i wydawaniem premii na nieruchomości. Ostatnio zatęskniła za gromadą swoich kochanych urwisów. Mimo że nie jest już Organizatorką, to nie podskakuj jej, bo czasem o tym zapomina, a z wprawy w utrzymywaniu porządku nie wyszła.


Peterus

Główny Organizator pierwszej Rafinerii. Człowiek, który wprowadził nową jakość do Gier Terenowych organizując przełomowe Tornado 5. Skutki rewolucji widać do dnia dzisiejszego. Obecnie współorganizator siostrzanego konwentu Ziemie Jałowe. Jeden z twórców gry RPG “2280”. Przed laty popularyzator szeregu neologizmów (storylinia, flaf, kłesty, enpisowie, moby, krzynki). Nie pijał piwa dopóki stomatolog nie zabronił mu coli.


Rev

Na Tornado od 5 edycji, na Rafinerii od początku jej istnienia. Organizator Rafinerii 5, wsparcie przy pracach nad Rafinerią 6. Wcześniej wieloletni członek Obsługi. Świetny kierowca. Zachowuje zimną krew oraz trzeźwość umysłu w każdych warunkach. Dyplomowany pedagog i doświadczony harcerz. Absolwent Akademii Obrony Narodowej. Doświadczenie zbierał między innymi współorganizując z Centrum Informacji Kryzysowej warsztaty dla sztabu Woodstocku. Wielki fan militariów i surwiwalu, rekonstruktor. Z zamiłowania chemik wytwarzający alkohol, zgodnie z ustawą, w ilościach wyłącznie na własny użytek.


Cyrus

Autor oryginalnego Dres-LARPa. Cały czas próbuje nam sprzedać coraz to lepsze LARPy z nadzieją że przebiją popularnością przygódy ekipy zawiązanej w pewnym barze na osiedlu XX-lecia, ale raz zasiane ziarno patologii kiełkuje do końca życia. Ku jego frustracji rzesze kibiców Znicza Pruszków z roku na rok rosną. Bibliotekarz i organizator festiwalu GRART. Niby poważny a bez kija w dupie. Autor kultowej gry planszowej “Desant”. Potrafi przyrządzić każdą część każdego zwierzęcia, tak żeby była pyszna. Pamięta Tomakona.


Zuldzin

Wyobraźcie sobie, że Hefajstos adoptował nieślubne dziecko Ridża z Mody na Sukces i Rarity z Kucyków Pony. Wychodzi Zuldzin, Sułtan Strojów, Książę Kosplejów i Magnat Maskarady. Przy okazji moczymorda i warchoł, ale za to go przecież kochamy. Kiedy Zuldzin nie imprezuje albo nie wykuwa na swoim kowadle kolejnego Pancerza Wspomaganego, zajmuje się chińskimi bajkami i organizowaniem Bydgoskiego Konwentu Multifandomowego “Bykon”. W Grę Terenową co roku uwikłany po uszy.


Zerdal

Wieloletni uczestnik Tornado, jeden z MG prowadzących bardzo dobrze wspominaną Terenówkę z edycji 2009. Koordynator Gry Terenowej na pierwszej Rafinerii. Pamiętany przede wszystkim za to, że potrafił słuchać, co mówią do niego gracze i rozumiał ich potrzeby. Świetny ilustrator. Jego prace można oglądać miedzy innymi w materiałach do systemu RGP “2280”. Chórzysta o doskonałym słuchu.


Raepter i Siekier

Duet, który prowadzi jeden z niewielu żywych serwisów o postapokalipsie – Outpost. Odwiedzali Tornado od zamierzchłych czasów. Gdy na jego ostatniej edycji został ogłoszony konkurs na nową nazwę dla Tornado, wrzucili do urny kartkę z propozycją „Ziemie Jałowe”. Czemu nie wygrali? Nie wiem, ale ponieważ nazwa była zbyt dobra, żeby się zmarnować, postanowili zorganizować pod nią własny konwent. Że konkurencja? Chuja tam, wolimy określenie Siostra. Jeżeli nie możesz doczekać się Rafinerii a masz czas i pieniądze na początku lipca, jedź na Ziemie Jałowe.


Meppo

Nazywany też „Najwyższym Punktem w Okolicy” – niech sam opowie, dlaczego. Dyżurny szaman i hippis (tak wiemy – prawdziwych hippisów już nie ma…) Jest z Rafinerią od zawsze. Doradza mądrym słowem, poprawia humor smutasom, mówi, jak żyć. Podczas Złotego Wieku był redaktorem jedneo z pierwszyc serwisów o Neuroshimie HEX. Współwynalazca hexołówek. Wielki fan wszystkiego co związane z Sagą Pieśni Lodu i Ognia – z wyjątkiem ostatniego sezonu serialu, ale powiedzmy sobie szczerze, trudno mu się dziwić. Posiada bojkę ratowniczą Davida Hasselhofa z Słonecznego Patrolu.


Chomzik

Chomsky to prawdziwy dinozaur. Zaliczył większość edycji Tornado. Od lat macza palce w Terenówkach. Odtwórca całej palety ważnych NPC oraz sprawiedliwy i uznany MG o bogatym warsztacie. Znany z racjonalnego spojrzenia na nawet najtrudniejsze problemy. Pasjonat chemii. W chwili obecnej pracuje nad doktoratem z tej dziedziny. Czyn godny podziwu!


Abe

Jeden z najbardziej uzdolnionych krafterów w historii Antykonwentu. Zawdzięczamy mu pierwszy pancerz wspomagany posterunku, maszynę kroczącą Molocha, bogaty arsenał broni przeciwsprzętowej Posterunku i kostiumy mutantów. Człowiek, który dobitnie uświadomił nas, że gearbox repliki ASG to nie bomba atomowa i będąc inżynierem można go otworzyć samemu w trakcie Gry, aby usunąć usterkę samodzielnie, zamiast płakać, że nie ma z czego strzelać i marnować fortunę na naprawy pogwarancyjne. Aktualnie robi lansiarskie teczki, notesy, portfele i inne akcesoria ze skóry nadzianym snobom. Zrobił też rzymskie subarmalis Paprotowi. A nie, czekaj, Paprot też jest nadzianym snobem. Od kilku lat Abe grozi, że zamierza wrócić na imprezę – ciekawe co tym razem ze sobą przywiezie?


Dibbler

Znamienity weteran wielu edyucji Tornado i Rafinerii. Pewne wsparcie w organizowaniu Gier i życiea Antykonwentu. Znany przede wszystkim z przeszerokiej wiedzy historycznej. Jego konikiem jest III Rzesza, ale świetnie odnajduje się również w temacie Starożytnego Rzymu i Księstwa Warszawskiego. Od ładnych kilku lat przygotowuje prelekcje dotyczące tematów, których twój nauczyciel nie miał jaj poruszyć na lekcjach, więc jeżeli znajdziesz jego ksywę w dezinformatorze, to masz pewność, że tę prelekcję warto odwiedzić. Dawniej rekonstruktor i aktywny airsoftowiec. Najlepszy odtwórca roli Jasia Kadłubka na wschód od Odry.


Poziom

Cylon. Człowiek potrafiący złamać każdą mechanikę i znaleźć luki w każdym systemie, dlatego w tym roku aktywnie uczestniczył w pracach nad Mechaniką Gry Terenowej. Najbardziej zasłużony NPC spośród wszystkich graczy wszystkich edycji. Jeśli Mistrzom Gry powinęła się noga, to nie raz i nie dziesięc właśnie Poziom ratował sytuację. Prywatnie fan Warhammera 40K, wybitny szermierz i oczywiście zaciekły planszówkowicz. Na co dzień zarabia wywożąc kobiety do Niemiec w ramach działalności korporacji logistycznej.


Ghart

Uczestnik największej liczby Antykonwentów. Mieszkaniec Krakowa, w którym to jego rodzina posiada kamienicę… przypadek? Niby absolwent prawa, ale przez jakiś czas zarabiał błąkając się z kijem od mopa po krakowskim rynku za napiwki zagranicznych turystów. Był w tym dobry, więc w chwili obecnej ma już całą siatkę ludzi z kijami od mopów w większości turystycznie rozwiniętych miast tego kraju. Od jakiegoś czasu próbuje szczęścia na kanapach kobiet w różnym wieku na całym świecie. Zawdzieczamy mu legendarną opowieść o Maximusie.


Duke

Korposzczur, wierny mąż i ojciec dwójki dzieci… Ta, jasne. Dla nas zawsze pozostanie drącym ryja skrzyżowaniem wodzireja z budzikiem. Ponieważ prawdziwe życie go dogoniło, w szeregach Antykonwentu nie piastuje żadnego urzędu, ale zawsze pomaga tubalnym głosem, dobrym pomysłem i zdolnościami fotograficznymi. Przed laty wytrawny chodowca gekonów. Na drugie imię ma Edward. Mąż najszybszej dietetyczki na południe od północy.


Spike

Koordynator Gry Terenowej na 5 i 6 edycji Rafinerii. Wyznawca V8. Jeżeli coś ma silnik, to Spike tym pojedzie. Zapalony krafter, którego dziełem jest zylion rewelacyjnych rekwizytów i scenografii użytych na Grach Terenowych. Znawca i znamienity aktywista fanowskiej sceny My Little Pony: Friendship is Magic. Wiceprezes stowarzyszenia Warszawa Bronies. Mimo maksymalnego zaangażowania w Terenówkę zawsze ma jeszcze czas, aby zgłosić ilość punktów programu tak dużą, że można by z nich zrobić osobny blok.


Zocha

Koordynatorka Obsługi Antykonwentu na Rafineriach 5 i 6. Zosia ma dwa stany – jest urocza albo złośliwa. W sumie jak jest złośliwa to pozostaje urocza. Pracuje w najlepszej kawiarni Krakowa, w której odpowiada między innymi za zapewnienie należytego głaskania kotom. W wolnym czasie szyje absurdalnie przeurocze kombinezony inspirowane sierścią ślicznych i\lub pysznych zwierząt. Studiuje Amerykanistykę. Gra na pianinie i pięknie śpiewa. W wolnych chwilach pełni funkcję żony Kolomana.


Kolo

Wychowanek czyżowickich Tornad. Pełnomocnik Organizacji ds. współpracy z Twórcami Terenówki w 2016 roku i filar wielu wcześniejszych zespołów przygotwujących Terenówkę. Jako dyżurna złota rączka Koloman młotkiem jest w stanie zrobić wszystko. Pranie, szycie, korektywę. Pierwszorzędny inżynier. W tytule pracy inżynierskjiej ma słowo “Sinteraustempering”, a to mówi samo za siebie. Hobbystycznie tuninguje i konstruuje repliki ASG. Robi świetny żurek w ilościach hurtowych i jest kochającym mężem Zochy. Do BHP deklaruje stosunek radykalny.