Setting

Serce Neodżungli

Po wojnie wiele się zmieniło…

Jedną z rzeczy, które uległy największej zmianie, jest natura, a największa manifestacją tej zmiany jest Neodżungla. 🌿

Nie wiadomo co stało się z Ameryką Południową, ale przypuszcza się, że las tropikalny znajdujący się tam zaczął się rozrastać i teraz sięga aż do Teksasu. Roślinność Neodżungli zmienia atmosferę, klimat, glebę i wilgotność. Nie to jednak jest największym problemem, gdyż głęboko w dżungli czają się stworzenia, które nie zostały jeszcze odkryte i nic o nich nie wiadomo. Niewielu jest śmiałków, którzy zapuszczają się do Neodżungli, a jeszcze mniej tych, którzy powracają, aby o niej opowiedzieć.

Lord Oliver Whitaker jest jednym z ów śmiałków. To dystyngowany weteran wojny z Kromem. Posiada włości w południowej Federacji, zawierające głównie pola uprawne i manufaktury tekstylniane. Jego syn, Rhett Whitaker, zaginął około rok temu w Neodżungli, podczas gdy jego ojciec walczył z mutantami. Teraz Whitakerowie organizują ekspedycję w trzewia Neodżungli, by odnaleźć syna.

            Krom to watażka mutantów, który w 2053 roku (6 lat temu) uformował wielką mutancią armię. W 2056 roku, po spacyfikowaniu Florydy, udał się na wielką krucjatę do Teksasu. Teksas zatrzymał natarcie armii Kroma na rzece Missisipi, gdzie wysadził wszystkie mosty od Nowego Orleanu, aż po Memphis. Pokonany Krom wycofał się, starając utrzymać swą armię w ryzach. W celu zdobycia niezbędnych do przetrwania zasobów, zaatakował Federację Apallachów w 2058 roku. Tam w Bitwie pod Spartanburgiem, został ostatecznie pokonany przez oddziały Federacji, pod dowództwem Generała Whitakera.

List od Lorda Whitakera

„Witajcie, przyjaciele!

               Na wstępie chciałbym podziękować wszystkim wam za wsparcie w poszukiwaniach mojego zaginionego syna, Sir Rhetta Whitakera. Wasza pomoc jest nieoceniona, a wysiłki oraz bohaterstwo zostaną suto wynagrodzone!

               Niektórzy z Was zapewne wiedzą, że Rhett jest naszym jedynym synem. Wszelki kontakt z nim urwał się już prawie rok temu, lecz ja oraz moja żona, Elaine, nie porzuciliśmy nadziei. Zdajemy sobie sprawę, że szansa na jego odnalezienie może być niewielka, jednak chcemy wierzyć, że on tam gdzieś jest, cały i zdrowy, że potrzebuje jedynie naszej pomocy w powrocie. Rhett jest zaradnym, zdolnym młodym mężczyzną, na pewno nie sprzeda skóry tanio i nadal wierzymy, wiemy, że uda się go odnaleźć.

               Wyruszył on wraz z pięćdziesięcioma ludźmi z Federacji oraz kilkoma ochotnikami z Teksasu i Missisipi, w celu odnalezienia ziół, które mogły wspomóc wojnę i przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę. Być może teraz, dla niektórych z Was, słowa te brzmią groteskowo i niedorzecznie, lecz my byliśmy zdesperowani. Wojna na południu, rewolucje na północy. Potrzebowaliśmy dobrych wieści z tej ekspedycji. Jednak z podróży wróciły tylko dwie osoby. A wieści nie były dobre…

               Mamy nadzieję, że nasza podróż zakończy się sukcesem. Gdyby jednak tak się nie stało, jako ojciec, nigdy nie wybaczyłbym sobie, że nie spróbowaliśmy. Czas działa na naszą niekorzyść, więc musimy się spieszyć, jeśli chcemy odnaleźć Rhetta całego. Po długiej i ciężkiej wojnie całego kraju z mutantami z północy, czeka nas najtrudniejsza dla nas, jako rodziców, walka – walka o życie naszego syna, walka o prawdę, co się z nim stało. Postanowiliśmy przekazać na to całe nasze oszczędności oraz honory, podarowane nam za zasługi w wojnie.

 Pozdrawiam

Lord Oliver Whitaker”