Zespol

Za sterami Rafinerii zasiada bardzo zgrana i doświadczona załoga, wywodząca się jeszcze z pierwszego polskiego antykonwentu – Tornada (2003-2008). Poza Rafką mamy na swoim koncie wiele innych udanych projektów, od publikacji fanowskich podręczników do systemu Neuroshima, po tworzenie LARP’ów, imprez ASG i rekonstrukcji historycznych.

Musimy jednak zaznaczyć, że Rafineria jest dobrem wspólnym wszystkich uczestników Każdy z obecnych dokłada swoją cegiełkę do wielkiego dzieła i tylko dlatego impreza jest tak udana co roku.

Organizacja

Mikołaj "Kudłaty" Fedorowicz - Organizator główny

Kud ryj 150Animator Centrum Nauki "Kopernik". Biotechnolog, badający problemy podejrzanych bakterii znalezionych na bliżej nieokreślonym biegunie. Były redaktor serwisu Orbital (wciąż czekamy na kontynuację serii "Knajpy Detroit"...). Antykonwent odwiedza od 5-tej edycji. Pomagał przy organizacji gry terenowej na 4 edycjach. Odtwórca legendarnej roli barmana Miguela. Wielki fan Iron Maiden i domorosły basista. Trenuje krav magę. Członek znanej z poprzednich edycji, mediów i półświatka akcji społecznej Sadomasochiści z piekła.

"Did I mention that this burger is heavy? Heavier then watching Shindlers list with your survivor relative!"

kontakt: kudlaty@antykonwent.pl


Viola „Violence” Jakuczek

2014-09-17_16-27Pracuje w jednym z Warszawskich Escape – roomów, studentka kierunku artystycznego sztuki mediów i niedługo pedagog. Na Antykonwentcie po raz pierwszy  na R2.  Prywatnie fascynatka i praktykantka sztuki tatuażu , fotograf, grafik, malarz. W wolnej chwili lubi zrobić wypad na paralotnię, wyprawę na koniec świata ewentualnie głaskać koty. Nie bez powodu dostała dożywotnio sztuczkę „z buta wjeżdżam”. Violi się zwyczajnie nie denerwuje.

 

kontakt: viola@antykonwent.pl


Maciej „Rev” Iwaszewski

RevPierwszy raz pojawił się przejazdem na T5, stale obecny od R1. Stanowił część obsługi w poprzednich edycjach. Zbieracz użytecznej części militariów na wszelkie wypadki, szczególnie takie z za wschodniej granicy. Chemik amator, stolarz z wychowania, inżynier towaroznawstwa z wykształcenia. Studiował Bezpieczeństwo Narodowe. Znany z posiadania naturalnych zdolności kamuflażu i zniknięcia na 16 m2 obozowiska...


Korpus oficerski

Spike

wyznawca V8. Jeżeli coś ma silnik to Spike tym pojedzie. Zapalony Crafter, którego dziełem jest m.in. słynna scenografia kasyna. Człowiek odpowiedzialny za ostatnie terenówki i ilość punktów programu dotyczącego My Little Pony: Friendship is Magic, że można by z tego osobny blok złożyć – wspominałem, że to wiceprezes Stowarzyszenia Warszawa Bronies?

Zocha

Zosia ma dwa stany – jest urocza albo złośliwa. W sumie jak jest złośliwa to pozostaje urocza, no chyba że się wkurwi. Kieruje ona wszystkimi ludkami dzięki którym woda zawsze jest przy prysznicu, na hali jest czysto a herbata jest nie za gorąca. Spokojnymi prośbami i ciepłym słowem zarządza tym całym bajzlem, pamiętając żeby zawsze było miło, no chyba że się wkurwi. Prywatnie szyje absurdalnie przeurocze kombinezony i jest kochającą (no, chyba że się wkurwi) żoną Kolomana.

Kolo

nasz dyżurny monter, człowiek który wszystko zrobi młotkiem i inżynier, który w tytule pracy dyplomowej ma słowo nie do wymówienia. Jeżeli coś się da zrobić – to Kolo to potrafi i zrobi, jeżeli czegoś się nie da zrobić – pierdolisz głupoty i patrz punkt pierwszy. Od niedawna stanowi pomost między chłodnym światem organizacji a obozem anarchistyczno-terenówkowym Prywatnie robi świetny żurek w ilościach hurtowych i jest kochającym mężem Zochy.

Galeria chwały

Cyrus

autor oryginalnego DRES-LARPa. Cały czas próbuje nam sprzedać coraz to lepsze LARPy z nadzieją że przebiją popularnością przygody ekipy zawiązanej w pewnym barze na osiedlu XX-lecia. Ku jego frustracji rzesze kibiców Znicza Pruszków z roku na rok rosną. Bibliotekarz i organizator festiwalu GRART -niby poważny a bez kija w dupie. Potrafi przyrządzić każdą część każdego zwierzęcia tak żeby była pyszna. Pamięta Tomakona.


Zuldzin

wyobraźcie sobie, że Hefajstos adoptował nieślubne dziecko Ridża z Mody na Sukces i Rarity z Kucyków. Wychodzi Zuldżin, Sułtan Strojów, Książę Kosplejów i Magnat Maskarady, przy okazji moczymorda i warchoł, ale za to go kochacie (a w zasadzie to kochamy). Kiedy Zuldżin nie imprezuje, albo nie wykuwa na swoim kowadle kolejnego Pancerza Wspomaganego – zajmuje się Chińskimi Bajkami i organizowaniem Bydgoskiego Konwentu Multifandomowego – Bykon.


Duke

Korposzczur, wierny mąż i ojciec dwójki dzieci... Ta, jasne. Dla nas zawsze pozostanie drącym ryja skrzyżowaniem wodzireja z budzikiem. Ponieważ prawdziwe życie o dogoniło – nie piastuje żadnego urzędu, ale zawsze pomaga tubalnym głosem, dobrym pomysłem czy zdolnościami fotograficznymi. Na drugie imię ma Edward.


Malkav

były organizator i Ninja – możesz go nie zauważyć, ale na pewno widziałeś owoce jego pracy. Malkav zaprojektował wszystkie grafiki na koszulki od czasu R2, pracował też nad większością grafik wykorzystywanych przez nas przy rozmaitych okazjach. Prawdziwy Weteran z czasów Tornado i Orbitala z mnóstwem historii z starych dobrych czasów. W wolnych chwilach robi wszystkie rzeczy które można opisać słowem zajebiste.


Meppo – HEX- mg

nazywany też „Najwyższym Punktem w Okolicy” - niech sam opowie. Dyżurny szaman i hippis (tak wiemy – prawdziwych hippisów już nie ma) Jest z Rafinerią od zawsze, żeby doradzać mądrym słowem, walić w bębny lub poprawiać humor ludziom samą swoją obecnością. Podczas Złotego Wieku był redaktorem jedneo z pierwszyc serwisów o Neuroshimie HEX. Współwynalazca hexołówek. Wielki fan wszystkiego co związane z Sagą Pieśni Lodu i Ognia – z wyjątkiem ostatniego sezonu serialu, ale powiedzmy sobie szczerze, trudno mu się dziwić. Posiada bojkę ratowniczą Davida Hasselhofa z Słonecznego Patrolu


Chomzik
kolejny dinozaur, od lat maczający palce w terenówkach. W pewnym momencie swojego życia postanowił zrobić Doktorat. Jak powiedział, tak robi – czyn godny podziwu.


Abe

jeden z dwójki ludków, którzy przekonali Tornado do migracji do Głuchołaz. Teraz robi teczki, notesy i portfele, nadzianym snobom. Były jednak czasy, gdy był to pionier porządnych kostiumów na Rafinerii. Stworzył pierwszy Rafineryjny Pancerz Wspomagany i Maszynę Kroczącą. Od kilku lat grozi, że zamierza wrócić na imprezę – ciekawe co tym razem ze sobą zabierze?


Axi
Mama Rafinerii. W momencie gdy Tornado chyliło się ku upadkowi, razem z Drozdkiem i Peterusem wzięli na barki cały bajzel, podnieśli go a następnie wytiuningowali. Axi zrobiła swoje a następnie zajęła się poważną pracą, jazdą na motocyklu ( bo motor, to se synek w dupę wsadź) i wydawaniem premii na nieruchomości. Ostatnio zatęskniła za swoją gromadą kochanych urwisów. Mimo że nie jest już organizatorką to nie podskakuj jej, bo jak jebnie to ino roz.


Drozdek

Znany też jako Kierowca Bombowca, Mateusz roździewicz z Krakowa, Matt (with double „t”) from Lancaster i Nieodpowiedzialny Idiota. Kolejny ojciec założyciel, Rafinerii. Kierowca niestrudzenie wożący pierdyliardy kilogramów różnych gambli na 3 różne tereny. Aktor najbardziej profesjonalnego amatorskiego teatru w tym kraju, co zresztą widać było w kilku, godnych podziwu, rolach terenówkowych. Nerd i miłośnik wszelkich klasycznych gier komputrowych. Ostatnio niestrudzony podróżnik. Ma upośledzonego kota.


Peterus i Zerdal

byli organizatorzy, którzy już nie pojawiają się na imprezie – jak nie masz pomysłu na toast - wypij za nich.


Dibbler

dyżurny naziol. Przynajmniej kiedyś. Obecnie publicysta i historyk. Od ładnych kilku lat przygotowuje prelekcje dotyczące tematów, których Twój nauczyciel nie miał jaj poruszyć na lekcji, więc jeżeli znajdziesz jego ksywę w dezinformatorze, wybierz się – warto. Najlepszy odtwórca roli Jasia Kadłubka na wschód od Missisipi.


Bor

znany i lubiany krytyk filmowy nadający na różnych kanałach internetowych (blog Cisza Na Planie , kanał YT Charakterystyczni). Redaktor naczelny Orbitala w czasach jego zmierzchu, Organizator pierwszej edycji Rafinerii. Potem został zapomniany... dosłownie, jego super- mocą było, że jeżeli zapomnieliśmy o kimś to był to Bor. Na szczęście nie wypiął się na nas. Powrócił niosąc nam pomoc przy promocji i pozyskiwaniu partnerów. Jego lewy profil jest lekko dziewczęcy a prawy zwierzęcy.


Raepter i Siekier

Dwójka ludzi, która prowadzi jeden z niewielu żywych serwisów o postapokalipsie – Outpost. Kiedy został ogłoszony konkurs na nową nazwę dla Tornada wrzucili do urny kartkę z propozycją „Ziemie Jałowe”. Czemu nie wygrali – nie wiem. Ponieważ nazwa była zbyt dobra, żeby się zmarnować zorganizowali swoją imprezę. Że konkurencja? Chuja tam, wolimy określenie Siostra. Jeżeli nie możesz doczekać się Rafinerii a masz czas i pieniądze na początku lipca – jedź na Ziemie Jałowe.


Poziom

Cylon. Człowiek potrafiący złamać każdą mechanikę i znaleźć luki w każdym systemie, dlatego w tym roku za większość mechaniki terenówki odpowiada On. Prywatnie fan WH40K i szermierz. Na co dzień zarabia wywożąc kobiety do Niemiec. Logistyk


Mackie

lista rzeczy z którymi Mack powinien być kojarzony jest długa: darcie ryja, stare terenówki, darcie ryja, tony legendarnych tekstów, darcie ryja, względy bezpieczeństwa, darcie ryja, ostre żarcie, darcie ryja, legendarna prelekcja o gazach bojowych na dnie bałtyku, darcie ryja, kilt taktyczny, darcie ryja, nisko latający orgowie... wymieniać mógłbym długo, a Ty i tak kojarzysz o tylko z darcia ryja. Napij się z nim, bo bez niego nie byłoby tej imprezy. Jego mama płaci nam (w pierogach0, żebyśmy byli dla niego mili.


Ghart

uczestnik największej liczby antykonwentów. Mieszkaniec Krakowa, w którym to jego rodzina posiada kamienicę... przypadek? Niby po prawie ale przez jakiś czas zarabiał błąkając się z kijem od szczotki po Krakowskim rynku. Ponieważ robił to dobrze dostał lepszy kij i możliwość błąkania się po innych miastach. Od jakiegoś czasu próbuje szczęścia na kanapach kobiet w różnym wieku na całym świecie. To on przywiózł legendarnego ( oraz godnego podziwu) MAXIMUSA – pomęcz go, może opowie. Po raz 3476.