DO GÓRY

Przykład prawidłowo wykonanego połączenia dwóch części złomu

Stara mechanika

Następnym krokiem jest wykorzystanie analizatora (zapewniany przez organizatorów) do zweryfikowania jakości otrzymanego produktu. Produkt może być:

  • zajebisty - nie powoduje efektów ubocznych

  • ok - przynajmniej działa

  • oraz gówniany, który jest gówniany.

Z informacją z analizatora podejdź do MG, który wyda Ci odpowiednią substancję (np. medpack). 

Podstawowe przepisy znajdują się w podręczniku chemika. Na terenie gry mogą znajdować się pojemniki ze składnikami chemicznymi o różnym stopniu czystości. W trakcie jednej reakcji powstaje jedna porcja substancji. Reakcje można ratować dodając dodatkowe ilości substratów podanych w przepisie, aż do uzyskania zadowalającego koloru papierka lakmusowego. 

Podczas syntezy danej substancji da się zsyntetyzować tylko jedną porcję na razZ jednej reakcji wychodzi tylko jeden produkt końcowy.


 

 

 

Wszystkie elementy związane z mechaniką chemika są oznaczone symbolem:

 

 

 

 

Na podstawie wielu wypadków laboratorium zostało zoptymalizowane do pracy polowej.  W celu zrealizowania przepisu chemicznego należy postępować zgodnie z instrukcjami z podręcznika, w który zostaniesz wyposażony. 

Wykorzystywane jest 6 składników chemicznych. Ciecze: chlorek, nitro i benzen oraz ciała stałe, katalizatory: α, β, . Substancje te są zapewniane przez organizatorów, nie należy ich jeść, pić, wcierać, wciągać, ani nakłaniać innych do tego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przeprowadzanie reakcji 
 

Aby przeprowadzić reakcję chemiczną należy odważyć na wadze odpowiednie ilości substratów wg. przepisu w podręczniku. Po wymieszaniu składników należy sprawdzić pH roztworu przy użyciu papierka lakmusowego oraz porównać go z próbnikiem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mechanika chemika

Zrealizowanie schematu wymaga połączenia ze sobą kilku części złomu w określonej konfiguracji. Każdy monter otrzyma na początku rozgrywki podręcznik montera, w którym znajdzie podstawowe schematy potrzebne do realizacji takich zleceń jak np. naprawa pancerza, czy stworzenie części potrzebnej do bardziej skomplikowanych schematów.

 

Prawidłowe połączenie dwóch części złomu wymaga wykorzystania przynajmniej dwóch miejsc łączenia. Niezależnie od ilości płytek wykorzystujących jedno miejsce łączenia, należy użyć: 1 śrubę, 2 podkładki i 1 nakrętkę.

 

Jeżeli po zakończeniu pracy okaże się, że w którymś miejscu łączenia brakuje np. podkładki, to schemat jest uznany za źle wykonany i należy go poprawić (części nie ulegają zniszczeniu, wystarczy dołożyć brakujący element w odpowiednim miejscu).

Monter zajmuje się montażem, demontażem oraz naprawą różnorakich przedmiotów. W celu realizacji zlecenia, monter musi wykonać schemat. Aby to zrobić musi w odpowiedni sposób połączyć ze sobą części złomu, za pomocą śrub, nakrętek i podkładek.

Mechanika Montera

Haker

Chemik

Każdy haker wyposażony jest w specjalistyczny, przenośny terminal, który pozwala na podłączanie się do baz danych i łamania ich zabezpieczeń.

 

Gracz będący hakerem może dostać się do konkretnej bazy danych poprzez wprowadzenie na swoim terminalu przypisanego do niej adresu IP.

Mechanika Hakera

Po wprowadzeniu adresu IP pojawi się plansza z ogromną ilością znaków, cyfr oraz liter. Zadaniem hakera jest odgadnięcie hasła, które jest ukryte na tejże planszy. Po wpisaniu hasła program poinformuje ile z użytych liter jest prawidłowych. W ten sposób metodą prób i błędów należy odgadnąć właściwe hasło. 

Jeżeli po wykorzystaniu maksymalnej ilości prób nadal nie poda się poprawnego hasła - terminal blokuje dostęp do tej konkretnej bazy danych.

 

Można trafić na plansze o różnym poziomie trudności (mniej prób, więcej znaków w haśle). Do ułatwienia procesu hakowania można używać rozmaitych sztuczek.

 

Po udanym procesie haker otrzymuje dostęp do bazy danych, w której może znaleźć przydatne informacje bądź pliki.

Po wykonaniu schematu należy udać się do najbliższego MG, który zweryfikuje poprawność wykonania schematu. Odbywa się to poprzez oględziny, które potwierdzą zgodność ze schematem z podręcznika oraz obecność wszystkich niezbędnych elementów. Następnie wykonywana jest próba wytrzymałościowa (upuszczenie gotowego schematu na ziemię). Jeżeli wszystko jest zgodne ze schematem z podręcznika i całość nie rozpadła się na kawałki po próbie wytrzymałościowej - gratulacje, udało ci się wykonać kawał dobrej roboty.

Przykładowy prawidłowo

wykonany schemat

UWAGA!

  • Wszystkie niezbędne elementy zostaną dostarczone przez organizatorów gry terenowej oraz odpowiednio oznaczone. Zabrania się używania swoich śrub, nakrętek lub podkładek.

  • Mogą występować różne rodzaje złomu, które będą odpowiednio oznakowane

IMPREZY, KTÓRE LUBIMY

PATRONI

SPONSORZY